Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Rybarina.eu - Lov kaprů a sumců‚ stránka o rybaření

Výpravy

 

Září - dvoudenní výprava na Labe
Víkendová výprava na Labe v okolí HK se vydařila i když jsme se nedočkaly  žádných velkých úlovků. V dobré náladě a krásném počasí jsme prožívaly rozčarování ze změny doby lovu a toto téma převažovalo první večer nad jinýmy.Již minulou výpravu se Tom rozhodl,že se také začne pokoušet o ulovení sumce a v tomto záměru pokračoval i nadále. Zprvu zkoušel trhačky, druhý den trhačku a bójku. Bójka mu také přinesla úspěch v podobě prvního většího cíleně uloveného sumíka. Z čehož měl samozřejmě obrovskou radost a věřím, že mu to dodalo do další sezony chuť chtít svůj osobák překonat.Libor se touto dobou chystal s Petrou do Itálie a Martin se slunil u plážového baru v Turecku. Já jsem se pokoušel  přelstít většího kapříka což se moc nedařilo i když záběry přišly tři dokázal jsem proměnit jen jediný a o obra rozhodně nešlo. Po příjmném strávení víkendu jsme se dohodly, že tento rok ještě zkusíme chytit nějakého toho fouska.
 
                                                                                                                                                                                                                Zdeněk
 
Září -  krátká výprava na Pád
Krátká výprava na Pád nepřinesla kýženého ovoce, avšak nebyla úplně marná a navíc jsme zažily spousty srandy. Sumcově se prosadila opět jen  Petra, sic nezdolala žádného obra, ale to na její radosti mnoho nezměnilo. Kaprů do 85cm se chytlo několik a již se těšíme na další kratší návštěvu mé milované řeky.                                                                                                                                                              
  
  
                                                                                                                                                                                                                                            Libor
Labe 17.8
V tento den se naše parta rozdvojila a rozhodla se pro návštěvu dvou Labských revírů. Já Tom a Martin jsme navštívili Pardubický revír a Péťa s Liborem se daly na cestu k Litoměřicům. Lokality jsou to jistě rozdílné už svou velikostí  a byli jsme zvědavý komu se bude dařit lépe.Zatím co u Pardubic jsme byli svědky jak se náš feederař Tom baví lovem kapříků v rozmezí 40-58cm ,Tak u Litoměřic dosáhla Petra na svůj osobní rekord když zdolala kapra 11Kg. Martin chytal na své domácí boilies a já Pardubickou vodu pokoušel GLM mušlí od Dynamite baits,Kořeněnou švestkou a Banán/ryba od Mikbaits. Martin se dočkal v sobotu večer když mu přišel menší, ale krásný lysák 67cm. Já se dočkal hned hodinu po té kapra podobných rozměrů, ovšem nebyl bych to já abych ho neztratil u břehu :-) tento rok se mi to daří opravdu náramě.V Litoměřicích přišel záběr od sumce ovšem zdolávání neskončilo zdárně a sumec se vyhákl. Petra se mimo jiné blýskla trofejním cejnem a jesenem.U nás pokoušel sumce  Tomáš ale dopadlo to podobně jako u Libora . Sumec nastraženého cejna jen ochutnal a stáhl mu kůži z hlavy i když záběr byl sekatelný vyšel do prázdna protože ho tahal opravdu jen za hlavu a hák s trojhákem byl v zadní části cejna. Po třech dnech lovu na nástrahy od Mikbaits jsem zjistil, že jsou tu téměř nepoužitelné,  protože 1-2 hodiny po náhozu je zcela rozeberou cejni. Buď u háčku nebylo vůbec nic nebo totálně ohoblovaná miniaturní kostička .Výprava uběhla jako voda a nastal čas balení a vracení se k běžným povinnostem a tak se i stalo. Příště snad budeme mít více štěstí a ještě jednou gratulace Petře!
      
                                                                                                                                                                                                                                       Zdeněk
Labe - Nymburk
24 červenec 2012 - Jednodenní feederovačka se synovcem se zdařila na jedničku. Dlouho jsem si takhle nezachytal a mile mne překvapila skladba ryb ve zdejším Labi. Od cejna malého přes perlíny, cejny velké, karásky, ouklejky ,plotici jsme se prochytaly až ke kapříkům. Krásný slunečný den utekl jako voda v řece kde před našima očima  lovila nádherná štika. Brzy se sem zase vrátím, na jednodenní zábavu jsem dlouho lepší místo nenašel.
                                                                                                                                                                                                                                            Zdeněk
 Letní Pád
9.7.2012  Výprava na Pád byla pojata spíše jako dovolená než rybářská, ale samozřejmě, že  ve skrytu duše jsme  chtěly nachytat pěkné ryby. To se bohužel ani trošku nenaplnilo. Voda měla některé dny kolem třiceti stupňů a to se rybám zrovna moc nelíbilo. Libor zdolal cca 5 sumíků lehce nad metr a i mě se společnou silou s mou přítelkyní Martinou povedlo jednoho dorostence vydolovat po peripetiích z houští kam se ukázkově zamotal a já za ním musel na člunu. Holky trávily dny opalovaním a já s Martinem jsme jezily do lagun feederovat odměnou nám byli cejnci sotva 10 cm.V lagunách bylo kaprů jak naseto, ale ti byly k našim nástrahám úplně lhostejní . I tak, ale bylo krásné plout mezi kapry v sotva půl metrové hloubce a sledovat jak se beztarostně válí v rostlinách a bahně. Po 7 dnech kaprařského půstu přišlo stěhování na kanál, kde jsme cítily možnost úlovku . Bohužel  ani tam nám moc nepřálo i když začátek vypadal velmi slibně. Hned první pozdní večer měl Martin brutální jízdu a kapr mu doslova vytrhl prut z  tripodu a frčel si to proti proudu. Martin doběhl k tripodu a plandajícímu prutu na něm, přisekl a vzápětí uviděl příčinu vytržení prutu. Na jeho navijáku byla totiž řádná motanice a silon se dostal i pod cívku. Kapr nebyl vůbec z nejmenších a do snahy o rozmotání mu řádně stěžoval situaci tím, že mu ohýbal prut až v něm praskalo. I když se Martin snažil  ručně odvíjet  a uvolňovat silon nestačilo to a stalo se to co žádný rybář nemá rád. Kapr to vzal přes škeble a bylo rozhodnuto.To jsme ještě netušily, že nám právě utekla ryba výpravy. Během 30 minut po tomto kapřím incidentu, jsem měl záběr já ale kapr i když se krásně rozjel nedosahoval zdaleka takových parametrů jako ten Martinův . Po menším problému s tím, že mi kapřík dvakráte zajel pod člun jsem ho navedl do podběráku. Kapr měl kolem 75cm a nebyl to žádný svalovec a tak hned po krátkém focení  šel zpět do vody. Libor měl tu noc krásný záběr odhadem od většího sumce bohužel, ale ryba  nástrahu nedobrala. Dny jsme si krátily feederem a chytily jsme tak mnoho cejnů až trofejních rozměrů, ale jinak nepřišlo už vůbec nic. Vyjma  Liborova kapřího dorostence a petřina cejna  kolem 50cm. Poslední den jsme  si daly výlet k moři a po osvěžující koupačce jsme nabraly směr ČR.
      
                                                                                                                                                                                                                                               Zdeněk
        
                                                                                                                                                                                                                                    

9.4.2012 Pád

 

Druhá jarní výprava na Italský veletok se dokonale vydařila.Super parta,perfektní nálada a i nějaká ta rybka se chytila.Více napíšu později.Nej úlovek 234cm                                              

 

 

 

                                                                                                                                                                                      Libor

 

Vycházka 

 

3 listopad 2011. Dnes jsem si k vodě nepřivstal a vyrazil autem na jedno rameno tu k nám.Šlo o místo , kde jsem před rokem našel v křoví mrtvolu utonulé ženy.Tak jsem chtěl probourat ten divný pocit a blížil se na ono místo...Voda byla zakalená, posetá padajícím listím s hloubkou cca 30-70cm..Asi na 20tý nához, tupá rána do špičky feederu a pomalá těžká jízda..Nejprve jsem si myslel, že se jedná o  podseknutého cejna, ale omyl..asi po 5minutách boje se ukázala 72cm štika nádherně zbarvená a ve výborném stavu. Po vyndání třpytky a a vyfocení mobilem, jsem ji vrátil zpět vodě. Pokus o další náhozy a během asi 5-10minut přišla ještě jedna menší 61cm (viz.foto2.)..opět vyfocena a vrácena vodě..Dnešní den a (hodinovka) u vody byla opravdu fajn..Třeba šlo o náhodu, ale když víte kde se štiky nachází a znáte tu vody..zase takový trábl ji najít to není...TOM.
    
                                                                                                                                                                                                               Tom 

Itálie letní dovolená s Fishingholiday

 

Parádní dovolená na řece Pád s hausboatem neměla žádnou chybu.

Itálie-jarní kaprařina

 

Další Italská výprava Libora a Honzy  byla ve znamení kapra a to se také splnilo. Nádherné ryby  byli při chuti a tak se kluci vyřádili. Nejtěžší kapr výpravy byl uloven jak jinak než Liborem a měl krásných 17Kg 

Labe - květen

 

3,5 dne na Labi nevydalo žádný zázrak. Již při odjezdu se dalo očekávat, že při změně počasí a rychlém ochlazení budou záběry od kaprů spíše sci-fi, ale i tak se podařilo z minima vytěžit maximum. Odměnou za hodiny v bivaku při neustálém děšti a zimě byli kapři 70,74,75,cm. Když vysvitlo slunko krátily jsme si chvíle feederem na ten to bralo celkem dobře a tak se dá mluvit o vcelku vydařeném prodlouženém víkendu.

   

      

                

Výprava Labe

Týdenní výprava na Labi byla celkem úspěšná. Nejvíce záběrů bylo o víkendu, kdy prakticky neustále pršelo. Největšího úlovku se dočkal Martin. Chytl Amura 101cm a 14kg. Dále mohu zmínit  kapry 75, 79 a 80cm. Kapři od 55cm do 70cm byli také hojní. Největšího "vymlaskl" Martin na své vlastní boilies s příchutí ořech. Záběru sumce jsem se nedočkal, ale bílá ryba byla při chuti a feeder nezahálel, jelikož se mnou byla omladina. Z velké části se jednalo jen o menší cejnky.
        
       
                                                                                                                                                                                                                                                            Zdeněk

Labe 21.7-24.7.2009

Tato kratší výprava se po rybářské stránce nevydařila . Labe bylo silně nad stavem a voda byla hnědě zakalena . Dvě neproměněné jízdy , jednou vázka, to byl náš výsledek . Jediný kdo si udělal radost , byl Libor . Sumec 137cm je na tento úsek řeky opravdu krásná ryba . Tohoto sumce , Tomovi narozeniny a Liborovi jmeniny jsme  zapili najednou sedmičkou červeného. Zbytek výpravy se odehrával , spíše v teoriích než v praxi , ale i tak bylo fajn a dobrou náladu nám nepřekazila ani bouře s vichřicí. Ke konci výpravy přišel ještě jeden záběr a následné utržení trhačky ,ale sumec stačil sousto v podobě cejna pustit . Předposlední den jsme zkoušeli přemluvit kapra na feeder , ale ten se k  záběru neměl. A tak jsme si každý vytáhl pár cejnů a po koupání v sytě hnědém Labi , jsme se ústně začali připravovat na výpravu do Itálie, která by měla začít 9.8.2009
                                                                                                                                                                                                                                                                       
   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Zdeněk
   

Pád 2011

                               První letošní výprava na řeku Pád se Liborovi zdařila a výsledkem byli sumci 225cm a Tlouštík 183cm

   

TOPlist